Participări la conferințe

Participarea la Conferinţa „Dreptul Afacerilor 2014”, organizată la Facultatea de Drept a Universităţii din Bucureşti, 9-10 mai 2014
Conferinţa „Dreptul Afacerilor 2014” a fost organizată de Facultatea de Drept a Universităţii din Bucureşti, Editura CH Beck, Piperea şi Asociaţii și Asociaţia „Henri Capitant” a Prietenilor Culturii Juridice Franceze la 9-10 mai 2014.

Centrul  de Cercetare în Domeniul Științelor Penale a fost reprezentat de conf. univ. dr. Cristina Rotaru-Radu (prelegere cu tema ”Infracţiuni contra patrimoniului prin nesocotirea încrederii”), lector univ. dr. Aurel Ciobanu (prelegere cu tema „Nulităţile absolute în Codul de procedură penală în vigoare”) și asist. univ. dr. Andra-Roxana Trandafir (prelegere cu tema ”Penalizarea dreptului afacerilor. Privire asupra răspunderii penale a persoanei juridice”).