Rezultatele Concursului oficial de procese simulate de drept civil 2014

În perioada 1-3 mai, a avut loc ediția anului 2014 a Concursului oficial de procese simulate de Drept civil, eveniment desfășurat la Sirnea, in zona Bran. Concursul a prilejuit o excelenta îmbinare a unei activitati academice cu relaxare si voie buna, într-o sarbatoare de 1 mai petrecuta la munte.

Concursul, organizat de cadrele didactice ale Facultatii de Drept  in colaborare cu Asociatia Studentilor in Drept,  a reunit 35 de participanți sub coordonarea celor trei cadre didactice prezente, Lect. Univ. Dr. Cristina Zamșa, Lect. Univ. Dr. Adriana Almășan, Conf. Univ. Dr. Radu-Romeo Popescu. Pentru studenții din anul II au fost organizate trei procese simulate, iar pentru cei din anul III a fost organizat unul proces.

Laureații concursului au fost:
- Băișanu Florin-Ioan, Perijoc Cristina-Anamaria, Stoica Liana – cu distincția “Cei mai buni judecători”,
- Alexandra-Mihaela  Gabrian, Andreea-Ioana Vezeteu – cu distincția  “Cea mai bună echipă de avocați”,
- Nae Bogdan – cu distincția “Cel mai bun pledant”,
- Alexandru Florea – cu premiul special pentru originalitate,
- Marta Tudor – cu premiul special pentru spontaneitate,
- Roxana Rosu – cu premiul special pentru documentare,
- Ana Popa – cu premiul special pentru ținută,
- Alin Grapă – cu premiul special pentru logică juridica​.

Organizatorii multumesc Editurii Hamangiu pentru premiile in carti oferite castigatorilor.

Data publicării: 12.05.2014