Transnational Organized Crime (II)

Continuând tradiția începută în luna noiembrie 2017, Centrul de Cercetare în Domeniul Științelor Penale al Facultății de Drept, Universitatea din București  și Asociația Studenților în Drept vă invită la prelegerea cu tema „Transnational Organized Crime (II)”, ce va avea loc la data de 6 martie, între orele 12:00-14:00, în Sala „Constantin Stoicescu”.

În cadrul întâlnirii, vor fi abordate aspecte referitoare la criminalitatea organizată cu componentă transnațională, în special în materia proprietății intelectuale. Pregerea va fi susținută de doi invitați :

·   Anca Iulia Pop – Coordonator Regional în Domeniul Proprietății Intelectuale,  U.S. Department of Justice, care va vorbi despre Combatting Transnational Organized Crime through Intellectual Property Rights Criminal Enforcement.

·    Peter Traven – Agent special FBI, care va vorbi despre FBI Cybercrime Investigations & International Liaison.

Sunt invitați să participe doctoranzii, masteranzii și studenții din toți anii de studiu (cu precădere cei din anii II-IV).

În vederea participării, persoanele interesate vor transmite un e-mail cu datele de contact la adresa  până la data de 1 martie 2018.

Data publicării: 06.02.2018